Type to search

Jak podnieść libido partnera?

Popęd seksualny określany jest również potocznie łacińskim słowem libido. Popęd ulega nieustannym wahaniom, a  jego poziom uzależniony jest od czynników biologicznych, psychologicznych i społecznych. Różnica poziomów libido u partnerów może być źródłem frustracji oraz nieporozumień. Aby ich uniknąć, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób podnieść popęd seksualny partnera. Odpowiednia dieta, żele intymne do masażu, a może aktywność fizyczna? Sprawdźcie, co pomoże odzyskać Waszej drugiej połówce ochotę na seks.

Relaks i zdrowy styl życia

Zarówno u mężczyzn, jak i kobiet ochota na seks jest bezpośrednio związana z prowadzonym stylem życia. Spadek libido najczęściej spowodowany jest niedoborem snu, przewlekłym zmęczeniem, a także długotrwałym stresem. Żeby zwiększyć libido, należy się wysypiać, unikać używek, a także postawić na zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną. Okazuje się bowiem, że podczas wysiłku fizycznego organizm ludzki wytwarza endorfiny nazywane potocznie hormonami szczęścia, które skutecznie redukują poziom stresu. Aby pozbyć się napięcia i oderwać od codziennej rutyny, warto zaproponować partnerowi rozluźniający masaż z wykorzystaniem aromatycznych olejków. Do masażu stref erogennych warto wykorzystać żele intymne. Pomóc może także wspólna kąpiel w wannie wypełnionej pianą i ciepłą wodą, w otoczeniu nastrojowych świec zapachowych.

Naturalne afrodyzjaki

Jednym ze sposobów na podniesienie libido partnera jest umieszczenie w jego diecie naturalnych afrodyzjaków. Lista produktów żywnościowych, które mogą poprawić popęd seksualny, jest długa. Znaleźć na niej można m.in. seler, banany czy też awokado. Na liście afrodyzjaków znajdują się także owoce morza, takie jak ostrygi i krewetki, przyprawy takie jak imbir, cynamon, lubczyk i wanilia, a także truskawki i czekolada. Przyrządzenie pysznej kolacji w oparciu o wymieniony produkty żywnościowe i wspólne spożycie jej w blasku świec przy nastrojowej muzyce i kieliszku wina z pewnością pomoże rozbudzić żądze i poprawić libido. Coraz więcej partnerów w celu zwiększenia popędu seksualnego sięga po suplementy diety zawierające niacynę, żeń-szeń, ashwagandhe oraz johimbine. Są to substancje, które zmniejszają poziom stresu, co przekłada się na zwiększoną ochotę na seks. Wzrost libido stymulują również preparaty zawierające w swym składzie substancje rozszerzające naczynia krwionośne i zwiększające przepływ krwi.

Erotyczne gadżety 

Istotnym czynnikiem wpływającym na zmniejszenie libido jest rutyna w związku. Najprostszym sposobem na jej przełamanie jest użycie gadżetów erotycznych. Pomóc mogą również żele do masażu oraz żele intymne. Wysokiej jakości produkty proponowane przez renomowanych producentów wytwarzane są na bazie wody. Dzięki temu świetnie się rozsmarowują, nie lepią się i nie pozostawiają plam na ubraniach. W sprzedaży dostępne są żele aromatyzowane i bezzapachowe. Do podniesienia popędu seksualnego partnera można również wykorzystać wibrator. Ten niewielki gadżet skutecznie pobudza zmysły i może być z powodzeniem wykorzystywany podczas gry wstępnej. W przełamywaniu rutyny pomóc mogą także różnego rodzaju karciane lub planszowe gry erotyczne. Nie należy także zapominać o seksownej bieliźnie. W związku z tym, że większość mężczyzn to wzrokowcy, partnerka, która pragnie podnieść libido swego ukochanego, powinna zainwestować w koronkowy komplet.

Podsumowanie

Spadek libido to problem, którego nie należy lekceważyć. Osoby, które czują, że ich popęd seksualny drastycznie spadł, muszą poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Czasem pomóc może zmiana trybu życia, niekiedy potrzebna jest szczera rozmowa z partnerem lub wsparcie lekarza. Unikanie tematu nie jest dobrym rozwiązaniem i może prowadzić do wielu nieporozumień, a w skrajnych przypadkach być przyczyną rozpadu związku.

źródło: eCondom.pl – prezerwatywy i żele

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *