Type to search

Aftercare – jakie porady możesz przekazać swoim klientkom po wykonaniu makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny to innowacyjna metoda, która pozwala na trwałą korektę wyglądu naszej twarzy. Jest to niezwykle popularne rozwiązanie wśród kobiet, które chcą zaoszczędzić czas na codziennym malowaniu. Aby jednak cieszyć się idealnym efektem przez długi czas, warto zastosować odpowiednie środki pielęgnacyjne. Jak powinien wyglądać prawidłowy aftercare? Oto kilka użytecznych rad, które możesz przekazać swoim klientkom.

Środki ostrożności zaraz po zabiegu

Po przeprowadzeniu zabiegu może wystąpić lekki obrzęk oraz zaczerwienienie skóry. Warto też przygotować się na ewentualne krwawienie oraz uczucie pieczenia czy swędzenia. Wszystko to jest objawem skóry reagującej na procedurę i w większości przypadków mija po kilku dniach. Najważniejsze to unikać dotykania czy pocierania miejsca poddanego zabiegowi. Na rękach mogą znajdować się bakterie, których kontakt z twarzą grozi złapaniem infekcji. Lepiej nie dotykać obszaru makijażu permanentnego, zwłaszcza w pierwszych 48 godzinach.

Nawilżanie i oczyszczanie skóry

Właściwe nawilżanie obszaru poddanego zabiegowi jest kluczowe dla utrzymania korzystnego efektu makijażu. Stosuje się w tym celu delikatne kremy nawilżające, które nie będą podrażniać skóry. Kremy warto używać przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu. Niezwykle ważne jest również oczyszczanie skóry, jednak należy unikać stosowania silnych toników czy peelingów w okolicy makijażu permanentnego. W tej sytuacji zastosuj lepiej delikatne produkty do demakijażu, które nie zawierają alkoholu ani innych drażniących substancji.

Unikanie słońca i solariów

W okresie gojenia się skóry po zabiegu makijażu permanentnego konieczne jest unikanie ekspozycji na słońce oraz korzystania z solariów. Promieniowanie UV może powodować blaknięcie pigmentów, dlatego warto zainwestować w kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Nie warto również korzystać z basenów, saun czy jacuzzi – mogą one powodować rozjaśnianie makijażu oraz wpływać negatywnie na gojenie się skóry.

Czas na kolejne poprawki

Warto pamiętać, że makijaż permanentny wymaga poprawek, aby efekt utrzymał się długo i był zadowalający. Zazwyczaj pierwsza korekta wykonywana jest po około miesiącu od zabiegu, a kolejne co 2–3 lata. W międzyczasie należy dodatkowo chronić swoją skórę, stosując tylko profesjonalne kosmetyki.

Konsultacje z profesjonalistami

W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości bądź obaw co do efektów zabiegu, należy koniecznie skontaktować się ze specjalistą. Kosmetolog czy dermatolog pomogą określić, czy obawy są uzasadnione, a następnie podejmą odpowiednie kroki naprawcze.

Podsumowując, właściwa pielęgnacja i środki ostrożności po wykonaniu makijażu permanentnego to klucz do zachowania trwałości i piękna tego rodzaju upiększenia. Dzięki tym wskazówkom będziesz mogła cieszyć się perfekcyjnym wyglądem przez długi czas, nie martwiąc się o negatywne skutki dla zdrowia i urody.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *