Type to search

Wypełniacze – fakty i mity

Wypełniacze, które stosuje medycyna estetyczna, są substancjami aplikowanymi pod skórę w celu uzupełnienia ubytków powstałych w wyniku naturalnych procesów starzenia się tkanek. Wiele preparatów tego typu nie tylko wypełnia i modeluje wybrane obszary, ale stymuluje również komórki do produkcji naturalnego kolagenu, dzięki czemu pożądany efekt utrzymuje się znacznie dłużej. Rezultaty uzyskiwane za pomocą wypełniaczy mogą być bardzo wyraziste, dlatego zawsze należy wybierać renomowane gabinety kosmetyczne. W temacie wypełniaczy narosło wiele mitów. Które z nich są zgodne z prawdą, a które wprowadzają konsumentów w błąd?

Mit: Wypełniacze sprawiają, że twarz staje się nieruchoma

Wstrzykiwane podskórnie preparaty powinny być nie tylko odpowiednio dobrane, ale także prawidłowo zaaplikowane. Jeśli po zabiegu skóra twarzy jest nadmiernie ściągnięta, wskazuje to na użycie zbyt dużej ilości produktu. Decydując się na wypełnianie zmarszczek lub modelowanie rysów twarzy w profesjonalnej klinice, można mieć jednak pewność, że preparaty będą odpowiednio dobrane do zgłaszanych przez pacjenta potrzeb.

Mit: Twarz po wypełniaczach prezentuje się nienaturalnie

Prawidłowo dobrane i właściwie zastosowane wypełniacze mają za zadanie w sposób estetyczny i subtelny podkreślić naturalne kontury twarzy i nieco odmłodzić jej wygląd. Medycyna estetyczna opiera się nie tylko na nowoczesnych preparatach i zaawansowanych urządzeniach, ale również na wiedzy z zakresu anatomii. Z tego względu zabieg przeprowadzany przez lekarza specjalistę nie jest obarczony ryzykiem przedawkowania lub nierównomiernego wstrzyknięcia wypełniacza. Sztuczny lub nieatrakcyjny efekt po zastosowaniu wypełniacza wynika przede wszystkim z braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wśród osób wykonujących zabiegi.

Fakt: Zabieg wypełniania wymaga powtórzeń

Wypełniacze to preparaty tworzone na bazie substancji ulegających metabolizowaniu. Oznacza to, że po pewnym czasie od wykonania zabiegu, uzyskane efekty zanikają. W celu podtrzymania rezultatów wypełnienia, konieczne jest zatem okresowe powtarzanie kuracji. Trwałość wypełniaczy zależy przede wszystkim od ogólnego stanu zdrowia pacjenta, jego wieku, stylu życia, kondycji skóry oraz obszaru poddanego ostrzykiwaniu. Efekty zasadniczo utrzymują się jednak przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy.

Fakt: Nie każdy może zdecydować się na wypełniacze

Chociaż stosowanie wypełniaczy nie wiąże się z żadnym zagrożeniem dla zdrowia lub życia pacjenta, istnieją pewne przeciwwskazania, które wykluczają możliwość przeprowadzenia takiego zabiegu. Należą do nich przede wszystkim ciąża i okres karmienia piersią, zły stan zdrowia lub osłabienie organizmu, skłonność do powstawania blizn przerostowych, a także obecność jakichkolwiek stanów zapalnych lub infekcji skórnych.

Mit: Zabieg wypełniania może skutkować powikłaniami

Wypełniacze wprowadzone podskórnie przez odpowiednio wykwalifikowanego specjalistę, znającego zasady anatomii, aseptyki i antyseptyki oraz korzystającego ze sprawdzonych produktów i właściwego sprzętu, są w pełni bezpieczne. Niekiedy jednak, nadwyrężona skóra może wydawać się zmęczona i sucha – dlatego warto po zabiegu używać dobrego kremu nawilżającego, który przyniesie nam ulgę i nawilży skórę. W tym przypadku nie istnieje więc ryzyko wystąpienia zakażeń, stanów zapalnych czy innych nieprawidłowości. Decydując się na zabiegi mające na celu poprawę wybranych mankamentów urody, należy zatem kierować się przede wszystkim względami bezpieczeństwa i nigdy nie wybierać usług oferowanych przez osoby nieposiadające odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz zaplecza technicznego.

Wypełnianie zmarszczek i bruzd, korekcja ust czy poprawa owalu twarzy to jedne z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnej kliniki, można mieć niemal pewność, że uzyskane będą nie tylko subtelne, ale również trwałe.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *