Type to search

Wydajne sprężarki śrubowe BOGE – poznaj ich największe zalety

Firma BOGE od dawna należy do liderów w dziedzinie sprężonego powietrza. Produkuje szeroką gamę urządzeń, takich jak generatory tlenu i azotu, sprężarki powietrza, osuszacze i wiele innych. Wśród szczególnie cenionych urządzeń eksperci wymieniają przede wszystkim sprężarki śrubowe. Wykorzystuje się je zarówno w małych warsztatach, średnich zakładach, jak i wielkich rafineriach. Jakie są ich główne zalety?

Sprężarki śrubowe BOGE – prostota i niezawodność

Tym, co w największym stopniu przesądziło o ich sukcesie, jest połączenie dużej prostoty użytkowania z najwyższą niezawodnością i wysoką wydajnością docenianą przez profesjonalistów z wielu branż. Najwyższą efektywność działania zapewnia stosowanie energooszczędnych napędów. Najwydajniejszy stopień sprężania udało się uzyskać w sprężarkach śrubowych olejowych z serii BOGE Efillence, dzięki specjalnie zaprojektowanemu przez firmę profilowi śrubowemu wirników 5:6. To rozwiązanie pozwala na bardzo cichą pracę urządzenia, najlepszy dobór zakresów przy minimalnych stratach mocy.

Do produkcji serii BOGE Effilence zastosowano nowoczesne technologie kompensacji temperatury, czego efektem jest bardzo niski poziom tolerancji wykonawczych. Sprężarka powietrza z tej serii to gwarancja najwyższej wydajności i żywotności urządzenia.

Sprężarki BOGE – najnowocześniejsza technologia

Na to, że sprężarki śrubowe firmy BOGE odniosły taki sukces, wpłynęły również inne nowoczesne rozwiązania technologiczne. Można tu wskazać np. stałe przełączanie między wyświetlaczami całego systemu oraz samej sprężarki, co umożliwia bieżące kontrolowanie zarówno pracy całego systemu, jak i konkretnego urządzenia. Wszystko to dzięki zastosowaniu prostego w obsłudze sterownika Focus Control 2.0, który pozwala na monitorowanie pracy nawet czterech sprężarek jednocześnie. Jest on również wyposażony w nowoczesny czytnik RFID, który identyfikuje użytkownika i nie pozwala na dokonanie zmian ustawień osobom postronnym.

Sprężanie bez oleju

Firma BOGE stworzyła także bezolejowe sprężarki śrubowe, które umożliwiają pracę na najwyższym poziomie i obniżają koszty, likwidując konieczność filtrowania oraz utylizowania sprężonego powietrza przez fakt, że do zespołu sprężającego nie dostaje się olej. Zastosowanie tu innowacyjnej technologii, wynikającej z ponad 100 lat doświadczeń w budowie maszyn sprawiło, że bezolejowe sprężarki śrubowe firmy BOGE mogą zaspokoić zapotrzebowanie również na bardzo duże ilości sprężonego powietrza. Mogą pracować zarówno w systemie ciągłym, jak i w trybie pracy przerywanej. Bezolejowa sprężarka śrubowa idealnie sprawdzi się w przemyśle farmaceutycznym czy spożywczym.

BOGE – lata doświadczeń i najnowsza technologia

Lata doświadczeń w produkcji maszyn i samych sprężarek sprawiły, że urządzenia firmy BOGE wyznaczają trendy w dziedzinie sprężonego powietrza. Stosowane w jej produktach rozwiązania technologiczne gwarantują najwyższą jakość i efektywność działania przez długi czas, a w połączeniu z prostotą obsługi wpływają na ich ogromną popularność w różnych branżach.

Źródło: Bogepolska.pl – uzdatnianie powietrza

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *