Type to search

Jakimi cechami powinno charakteryzować się auto rodzinne? Który model wybrać?

Dobre auto rodzinne, oprócz standardowych cech, cenionych przez nabywców we wszystkich samochodach, jak dobry stosunek ceny do jakości, niezawodność, odpowiedni wygląd i pasujące do całości detale, powinno mieć też kilka unikalnych, charakteryzujących ten typ samochodów. Przede wszystkim można wymienić tutaj przestronność, która przychodzi na myśl każdemu, gdy słyszy o takim typie auta. Drugą jest zdecydowanie bezpieczeństwo. Dlatego wybierając auto rodzinne, będziemy skłonni zapłacić więcej za odpowiednie gwarancje producenta.

Jaką markę auta wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele modeli, które spełniają powyższe kryteria. W zasadzie każda licząca się marka ma w swojej ofercie modele samochodów rodzinnych. Nie można też jednoznacznie stwierdzić, który model czy rocznik jest lepszy, wszystkie mają swoje zalety i niestety też swoje wady. Dlatego na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym nam zależy. Czy będzie to przede wszystkim niska cena? Czy podstawowym kryterium jest nowoczesny design? Dostępność części? Opinia społeczności, w której żyjemy? Niezależnie od tego, czy jesteśmy doświadczonym kierowcą, który interesuje się motoryzacją, czy też samochód pełni dla nas wyłącznie rolę transportową, mamy swoje najważniejsze wymagania i kryteria doboru. Zastanówmy się nad nimi i zacznijmy poszukiwania od tych marek, które je spełniają. Wiele osób na tym etapie poszukiwań wybiera samochód Honda.

Które modele Hondy wybrać?

Honda cieszy się na Polskim rynku niesłabnącym zainteresowaniem. Do jej głównych zalet możemy zaliczyć przede wszystkim niezawodność, co, jak już zostało wspomniane, jest bardzo dużą zaletą, niezależnie od typu samochodu. Szczególnie ważne jest to w aucie rodzinnym w przypadku kiedy na przykład wybieramy się na dłuższy urlop samochodem. Jeśli samochód zepsuje nam się w obcym kraju, to narazi nas to na niepotrzebny stres i duże koszty, co przełoży się na złe wspomnienia z wypoczynku. Oprócz innych zalet, jak bezpieczeństwo, warto wspomnieć też tutaj o naprawdę świetnym wyglądzie tych aut. Patrząc na Hondy, widzimy, że samochód rodzinny niekoniecznie oznacza masywny, nijaki design, ale może zostać zaprojektowany ze znawstwem i smakiem. Warto zwrócić uwagę na dwa modele Hondy: HR-V i większą CR-V. Obie charakteryzują się dużym (w porównaniu do podobnych modeli innych marek) bagażnikiem i stosunkowo niskim spalaniem. Poza tym, co jest bardzo charakterystyczne dla ich japońskiego producenta, najnowsze modele posiadają wiele nowinek technicznych.

Na jakiego rzędu wydatek musimy się przygotować?

Samochód Honda możemy na rynku wtórnym nabyć już od kilkunastu tysięcy złotych. Z kolei ceny najnowszych modeli u producenta zaczynają się w najtańszej wersji podstawowej (w przypadku HR-V) od 90 tysięcy. Do tego oczywiście dochodzi cena dodatkowego wyposażenia. Jak widać, wszystko zależy tutaj od tego, jak dużą ilością pieniędzy dysponujemy.

Podsumowanie

Podsumowując, jeśli interesuje nas dobry samochód rodzinny, warto wybrać modele hondy H-RV lub CR-V. Samochody te spełniają wszystkie kryteria dobrego auta rodzinnego, a przy tym zachwycają wyglądem. Starsze modele możemy kupić stosunkowo tanio, ale warto zastanowić się nad dopłaceniem pewnej sumy, żeby przez długie lata cieszyć się bezawaryjną jazdą nowym samochodem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *