Type to search

Tort z masy cukrowej – idealny wariant na dziecięce urodziny

Organizacja imprezy urodzinowej to fascynujący dodatek do celebracji tego wydarzenia. Poza szeregiem decyzji dotyczących listy gości, wyboru dekoracji, czy motywu przewodniego, ogromnie ważny jest oczywiście piękny, a jednocześnie smaczny tort – zwłaszcza, gdy dotyczy to urodzin dziecka. Tutaj z pomocą przychodzi rozwiązanie w postaci tortu z masy cukrowej.

Czym jest masa cukrowa?

Masa cukrowa nazywana jest także lukrem plastycznym i pozwala na tworzenie unikatowych, jadalnych dekoracji tortów, a także innych słodkości. Gotowa masa cukrowa przypomina modelinę, a z jej pomocą można powlekać całe ciasta lub tworzyć przeróżne kształty, czy nawet figurki. Jej ciekawa forma to także świetna mobilizacja małego jubilata, który może własnoręcznie udekorować swój tort według własnych upodobań, a przy tym rozwijać kreatywność i umiejętności manualne.

Czy masa cukrowa jest szkodliwa?

Masa cukrowa z reguły nie jest szkodliwa. Zawiera w sobie niewiele składników i są one dostępne właściwie w każdej kuchni: masło, cukier puder, żelatyna, barwniki spożywcze. Dekoracje z masy cukrowej zawierają w sobie dużą ilość kalorii, ale spożywane od święta nie szkodzą zdrowiu.

Jakie są zalety masy cukrowej?

Masa cukrowa posiada wiele zalet, które zdecydowanie są w stanie przekonać do siebie liczne grono osób, stojących przed wyborem idealnego tortu na urodziny swojego dziecka. Jedną z nich jest elastyczność i łatwość pracy nad jej kształtem. Nawet w przypadku niedoskonałości biszkopta, masa cukrowa jest w stanie zakryć jego wady i sprawić, że tort zachwyca gości swoim nienagannym wyglądem. Warto także wspomnieć o fakcie, iż masa cukrowa odkrywa właściwie nieskończone możliwości estetyczne. Gama potencjalnych kolorów, kształtów i form zdaje się nie kończyć, co sprawia, że ulubione bajkowe postaci bez problemu mogą pojawić się na urodzinach każdego jubilata. W dodatku masa cukrowa nie jest zbyt drogim produktem, a właściwie przygotowana i przechowywana może nie stracić na swej jakości nawet przez kilka miesięcy, co w przypadku chociażby figurek, może stanowić ładną pamiątkę z dnia urodzin.

Jakie są opcje zamówienia tortu z masy cukrowej?

Większość osób decyduje się na zlecenie przygotowania tortu cukierni, czy prywatnym osobom zajmującym się tym hobbystycznie. Tort na zamówienie w Warszawie jest dostępny w ogromnej ilości miejsc i w różnych wariantach cenowych, a nawet z dostawą, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć coś idealnego.

Finalnie, tort z masy cukrowej to idealny wariant na dziecięce urodziny, który swoją estetyką wprowadza w zachwyt zarówno najmłodszych, jak i najstarszych gości. Poza tym torty na zamówienie w Warszawie są dostępne na wyciągnięcie ręki, zatem z pewnością każdy jest w stanie odnaleźć coś, co sprosta jego oczekiwaniom.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *