Type to search

Dlaczego warto poszerzyć ofertę swojego gabinetu o leczenie zębów z wykorzystaniem metod cyfrowych?

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, iż zarówno planowanie skomplikowanych zabiegów stomatologicznych, jak i ich wykonanie wiąże się dziś z o wiele mniejszym ryzykiem niż miało to miejsce choćby dziesięć lat temu. Technologia cyfrowa wkracza już prawie we wszystkie dziedziny medycyny, również w stomatologii nie można zatrzymać procesu cyfryzacji. Stare metody lecznicze powoli odchodzą, a ich miejsce zajmują mniej inwazyjne metody i techniki leczenia.

Stomatologia cyfrowa to teraz najbardziej dynamicznie rozwijająca się dziedzina stomatologii,  który usprawnia codzienną praktykę w gabinetach dentystycznych. Zakup profesjonalnego sprzętu nie wystarczy, potrzebne jest też odpowiednie przeszkolenie dentysty, po to był mógł z powodzenie wdrożyć technologię cyfrową do swojej praktyki.

Z pomocą wszystkim, którzy chcieliby usprawnić swoją codzienną pracę i móc w pełni korzystać z benefitów, jaki daje stomatologia cyfrowa, przychodzi warszawskie centrum szkoleniowe Dental Skills Institute.

Już w październiku tego roku rusza jedyny w Polsce kompleksowy program edukacyjny Dental Skills Institute i Digital Dentistry Society. „Digital Expert” to rewolucyjny, intensywny, jedyny w Polsce program szkoleń obejmujący cały proces leczenia z wykorzystaniem nowoczesnych metod cyfrowych. Skierowany do dentystów na różnym poziomie zaawansowania. Dentyści będą uczestniczyć w pięciu dwudniowych modułach szkoleniowych, które poprowadzą światowej sławy eksperci – klinicyści i prekursorzy w dziedzinie stomatologii cyfrowej. Uczestnicy zdobędą nowatorską wiedzę merytoryczną, techniczną i umiejętności praktyczne potwierdzone Międzynarodowym Certyfikatem DDS International i tytułem Digital Expert.

W ciągu 10 intensywnych dni omówione zostaną najważniejsze tematy, które są niezbędne do tego, by rozpocząć pracę w oparciu o techniki cyfrowe, m.in.: fotografia cyfrowa, wideo, projektowanie uśmiechu,  radiologia i skanowanie wewnątrzustne, chirurgia nawigowana komputerowo, protetyka cyfrowa i okluzja cyfrowa, cyfrowe techniki wykonywania prac protetycznych i wiele innych kluczowych w ty aspekcie kwestii.

Cyfryzacja przyspiesza niektóre elementy leczenia, zmniejszenia ryzyko popełnienia błędu, wyeliminowaniu wielu etapów pracy laboratoryjnej, które czasami powodują niedoskonałości. Jednak niezależnie od tego, jak bardzo nowoczesne będzie leczenie, należy pamiętać, ze finalnie za wszystkim stoją ludzie: pacjent, lekarz, technik. Dlatego warto zdać sobie sprawę, że to wszystko, co stworzyliśmy cyfrowo musi zostać w pewnym momencie przeniesione na rzeczywistość.

Oczekiwania pacjentów dotyczące pięknego uśmiechu systematycznie rosną, każdy chciałby mieć perfekcyjny uśmiech, jednak idealna sytuacja jest wtedy , gdy wygląd uśmiechu jest jak najbardziej zbliżony do natury. Stomatolog mający do dyspozycji ogromne zaplecze najnowocześniejszego sprzętu do leczenia cyfrowego, może zaoferować pacjentowi uśmiech, o jakim marzy, ale sam sprzęt to nie wszystko, stąd udział w profesjonalnym cyklu szkoleniowym to inwestycja w przyszłość.

„Digital Expert” to rewolucyjny program szkoleniowy, który oferuje szereg korzyści zarówno lekarzom biorący w nim udział, jak i pacjentom. Wśród korzyści dla lekarza można wymienić:

 • Międzynarodowy Certyfikat Digital Dentistry Society International i tytuł Digital Expert!
 • Poznanie pełnego procesu leczenia z wykorzystaniem technologii cyfrowej.
 • Kompleksowa, ultranowoczesna wiedza i umiejętności, materiały i narzędzia.
 • Bezpieczeństwo i komfort zabiegów.
 • Optymalizacja czasu pracy i zużytych materiałów. Metoda cyfrowa sprawia, że pobieranie wycisku jest wygodne, szybkie i łatwe. Nie trzeba stosować jakichkolwiek materiałów wyciskowych, a dentysta oszczędza na kosztach materiałów i wysyłce wycisków. Komfort pacjentów podczas wizyty jest również większy.
 • Nauka od najlepszych! Wybitni eksperci, prekursorzy stomatologii cyfrowej z kraju i zagranicy!
 • Przewidywalne procedury i maksymalnie precyzyjne rezultaty.
 • Zadowolenie i zaufanie pacjentów.
 • Czynnik wyróżniający na tle konkurencji.
 • Prestiż i profity finansowe.

Druga strona medalu to korzyści dla pacjenta, który może być leczony cyfrowo nie tylko dzięki sprzętowi, ale umiejętnościom lekarza, który będzie potrafił korzystać z możliwości tego sprzętu:

 • Zminimalizowanie dolegliwości bólowych.
 • Wizualizacja efektu końcowego.
 • Udział w projektowaniu własnego uśmiechu.
 • Bezpieczne, komfortowe i szybsze leczenie.
 • Najwyższy poziom leczenia.

Techniki cyfrowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach stomatologii, m.in.: zachowawcza, endodoncja, implantologia, periodontologia, pedodoncja, ortodoncja, stomatologia estetyczna, protetyka, implantoprotetyka.

Ewolucja dokonana na przestrzeni ostatnich lat pozwala odnieść wrażenie, że wkrótce większość codziennych czynności będziemy wspomagać cyfrowymi technikami. Wszelkie rozwiązania dostępne obecnie w stomatologii cyfrowej zmierzają do eliminowania błędów już na poziomie klinicznym, co w połączeniu z cyfrowymi metodami skraca czas leczenia do minimum i pozwala na wizualizację efektu końcowego jeszcze przed rozpoczęciem procesu leczenia.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *