Type to search

System rurowy Jacob – które branże chętnie go wykorzystują?

Niemiecka firma Jacob została założona w 1924 roku i dzięki wieloletniemu doświadczeniu gwarantuje swoim klientom wiele innowacyjnych rozwiązań. System rurowy Jacob zyskuje na coraz większej popularności. Głównym obszarem, w którym korzysta się z tego rozwiązanie, jest transport materiałów sypkich. Potrafi jednak sprostać znacznie szerszym wymaganiom, dzięki czemu można go zastosować we wszelkiego rodzaju zakładach produkcyjnych i przetwórczych. W tym artykule dowiesz się w jakich branżach znajduje zastosowanie system rurowy Jacob.

System rurowy Jacob – zastosowanie

Głównym zadaniem systemów rurowych od niemieckiego producenta jest transportowanie materiałów sypkich w trakcie prac produkcyjnych. System składa się ze specjalnych rur oraz łuków, a także z elementów je łączących – rozdzielaczy i jednostek produkujących ciśnienie. Systemy rurowe Jacob mogą być wykorzystane w transporcie pneumatycznym a także w procesie odpylania i rozdzielania surowców przemysłowych w różnych branżach np. chemicznej lub spożywczej. System tego typu potrafi znacznie uzdatnić funkcjonowanie pracy w zakładzie. Warunkiem dobrej pracy systemu jest przystosowanie warunków panujących w fabryce, czyli dobór odpowiednich elementów rurociągu. W tym kontekście istotnym jest, aby system rurowy pochodził od jednego producenta. Oferuje on bowiem zazwyczaj szerokie spektrum elementów, dzięki którym łatwo jest zamontować system rurowy i dostosować go do indywidualnych potrzeb. Jednym z liderów w tym zakresie jest Jacob, którego systemy rurowe cieszą się niegasnącą popularnością.

System rurowy Jacob – charakterystyka

Elementem wyróżniającym produkty firmy Jacob są wywijane w charakterystyczny sposób obrzeża, służące do łączenia fragmentów rurociągu. Jeśli ma się do czynienia z rurami o średnicy od DN 60 do DN 400 – zespala się je przy pomocy obejm i uszczelek. Warto wiedzieć, iż uszczelki są produkowane z tworzyw dopuszczonych do kontaktu z żywnością, a także odpornych na wysokie temperatury (-60 do 250ºC). Obejmy wytwarza się z kolei w klasycznym wariancie ze stali, a także pod postacią szybkozłączki. Rury o średnicy DBN 630 łączy się korzystając z obejm żłobkowych, zaś większe spoi się na kołnierz luźny bądź płaski, połączony śrubkami i dodatkowymi uszczelkami. To właśnie te aspekty sprawiają, iż systemy rurowe Jacob nie tylko osiągają doskonałą szczelność, ale również rzadko ulegają awarii.

Zalety systemów rurowych Jacob

Największym atutem systemów rurowych Jacob jest szeroki wybór części składowych. Bez względu na rodzaj wytwarzanego towaru, system rurowy jest możliwy do indywidualnego skomplementowania. Dodatkowym ułatwieniem jest również intuicyjny katalog, który pomaga projektować i wdrażać instalacje. Do zalet systemów rurowych Jacob należy jeszcze doliczyć:

  • prosty i szybki montaż, demontaż, czyszczenie oraz modyfikowanie systemu
  • łatwość w rozbudowaniu systemu oraz otrzymania części zamiennych
  • szybka realizacja zamówienia
  • fragmenty systemu są atestowane i dopuszczone do kontaktu z artykułami spożywczymi

Te fakty sprawiają, iż systemy rurowe Jacob stanowią uniwersalne rozwiązanie, które można wykorzystać w wielu branżach przemysłowych.

źródło: proorganika.com.pl – transport pneumatyczny

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *