Type to search

Co musisz wiedzieć o praniu mat wejściowych? – poradnik

Mata wejściowa to wizytówka każdego domu, biura czy firmy usługowej. Codzienna eksploatacja nie ułatwia jednak utrzymania jej w czystości. Każda pora roku rządzi się swoimi prawami i wiąże się z innym rodzajem zabrudzeń. Jesień i zima to czas intensywnego zostawiania na niej błota i śniegu, z kolei miesiące wiosenne i letnie generują osiadanie na matach piasku. Jak zatem zadbać o odpowiednie pranie mat wejściowych?

Czyszczenie mat wejściowych – od czego zacząć?

W przypadku chęci odświeżenia takiej maty można zacząć od domowych, sprawdzonych metod. Tu z pomocą przyjdą standardowe i dobrze wszystkim znane środki piorące, które można nabyć w większości marketów oraz gąbka lub ściereczka. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że zajęcie to jest pracochłonne i nie prowadzi do uzyskania spektakularnych efektów – przywrócenie maty do stanu tuż po zakupie jest niemal nierealne. Może jednak okazać się skuteczne w przypadku chęci szybkiego odświeżenia materiału czy usunięcia widocznych zabrudzeń. W sytuacji wystąpienia uporczywych plam warto skorzystać z pomocy firm, które świadczą usługi profesjonalnego czyszczenia mat wejściowych.

Serwis mat wejściowych – dla kogo?

Nie jest to regułą, ale z tego typu usług korzystają głównie firmy. Należy bowiem pamiętać, że pierwsze wrażenie, jakie odnosi klient jeszcze przed przekroczeniem progu lokalu i zetknięciem się z pracownikiem recepcji, jest budowane właśnie przez takie detale, jak estetyka przestrzeni – firmowe flagi, zadbana posesja wokół biura, a także czysta mata wejściowa. Niejednokrotnie firmy decydują się na zamieszczenie na wycieraczce sloganu, loga czy innych elementów kojarzonych z marką. Takie niestandardowe maty to bowiem praktyczny gadżet marketingowy do promowania wizerunku i utrwalania skojarzeń związanych z brandem. Dlatego też warto zadbać o to pozytywne pierwsze wrażenie i regularnie korzystać z usług serwisu mat wejściowych. Optymalnym rozwiązaniem jest połączenie takiej usługi z praniem dywanów, które pozwala nie tylko usunąć uporczywe plamy, ale też pozbyć się niechcianych zapachów.

Dlaczego czyszczenie mat wejściowych powinno odbywać się regularnie?

Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, do czego służą maty wejściowe. Poza wspomnianym wcześniej elementem brandingu mają one zapobiegać wnoszeniu zanieczyszczeń do wnętrza budynku. Ponadto pochłaniają wodę i wilgoć, w efekcie czego znacznie zmniejszają ryzyko poślizgnięcia się i doznania kontuzji na terenie firmy. Maty wejściowe pomagają też chronić panele, wykładziny czy inne rozwiązania wykorzystane we wnętrzu lokalu. Przemawia to za tym, by nie zapominać o regularnym serwisowaniu mat. Finalnie wpłynie to bowiem bardzo pozytywnie na estetykę biura. Ponadto dzięki kooperacji z profesjonalną firmą świadczącą usługi czyszczenia mat możemy też kompleksowo odświeżyć cały lokal, jeśli jest on wyposażony w wykładziny lub dywany. Pozbywając się niechcianych zabrudzeń, roztoczy i uczulających alergenów zapewne podwyższeniu ulegnie też komfort personelu oraz klientów.

Podsumowując, w celu zadbania o odpowiedni wizerunek lokalu (prywatnego lub firmowego) współpraca z profesjonalnym serwisem mat wejściowych jest wysoce wskazana. W ten sposób zapewniamy bowiem naszym gościom skuteczną ochronę przed wniesieniem zabrudzeń do środka, a my możemy cieszyć się ze świeżej maty wejściowej, która wręcz zaprasza do odwiedzin.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *