Type to search

Co wyróżnia wycinarki laserowe firmy Baykal?

Urządzenia umożliwiające precyzyjną obróbkę metali są obecnie niezbędne w wielu zakładach przemysłowych. Od lat ceni się tutaj metody laserowe, które pozwalają na szybkie uzyskiwanie nawet bardzo drobnych detali. Wśród najlepszych wycinarek laserowych wymienia się te produkowane przez firmę Baykal. Co je wyróżnia na tle konkurencji?

Baykal – precyzyjne i wydajne wycinarki laserowe w technologii fiber

Firma Baykal jest liczącym się na rynku producentem maszyn do obróbki plastycznej i cięcia termicznego. Jej główna siedziba znajduje się w Turcji. Urządzenia pracują w ponad 110 państwach świata. Firma Baykal przykłada wagę nie tylko do najwyższej jakości oferowanych maszyn, ale również do kwestii ekologicznych – produkty firmy Baykal są energooszczędne. Dostosowuje się również do zmieniających się wymagań na rynku.

Seria BLE PRO fiber charakteryzuje się wysoką wydajnością w obróbce materiałów cienkich i tych o średniej grubości. Pomimo zastosowania nowoczesnej technologii, jak chociażby sterowania za pomocą dotykowego ekranu czy zaawansowanego oprogramowania zewnętrznego Lantek Expert, urządzenie jest proste w obsłudze, a koszty eksploatacyjne są niskie. Kiedy przyjrzymy się parametrom technicznym, dostrzegamy, że zakres pracy osi X/Y/Z wynosi 3048mm x 1524mm x 100mm. Kolejnym ważnym parametrem jest prędkość symultaniczna, która wynosi 145m/min, a najwyższa prędkość robocza to 50m/min. Co ciekawe, wycinarka ta posiada przyspieszenie 2G.

Ogromną zaletą wycinarek laserowych Baykal BLS-N fiber jest możliwość obróbki materiałów wielkogabarytowych, w zależności od konfiguracji stołu roboczego. Biorąc pod uwagę parametry techniczne, możemy zauważyć, że prędkość symultaniczna  osi X,Y wynosi 150m/min, a najwyższa prędkość robocza to 45m/min. Maszyna posiada dwa wymienne stoły oraz rezonator w technologii fiber nLight lub IPG.

Zalety stosowania wycinarek laserowych w technologii fiber

Wycinarki laserowe fiber mają szeroką gamę zalet. Umożliwiają najszybsze cięcie blach cienkich, przy okazji zachowując najwyższą jakość i powtarzalność wytworzonej powierzchni. Pozwalają na cięcie różnorodnych materiałów – możemy chociażby wspomnieć o miedzi, aluminium czy mosiądzu, które to są wysoko refleksyjne. W związku ze stosowaniem energooszczędnych technologii, koszty eksploatacyjne są stosunkowo niskie, a przy tym chronimy środowisko. Co ważne dla przedsiębiorcy, żywotność urządzenia została oszacowana aż na 100 000 godzin.

Sposób działania wycinarek laserowych

Lasery Fiber są zaawansowane technologiczne, posiadają zarówno światłowodowe źródło, jak i światłowodowe prowadzenie wiązki. Przynosi to ogromne korzyści w porównaniu z technologią CO2, ponieważ nie trzeba się zastanawiać nad stanem luster, które wymagałyby częstszych czynności konserwujących. Wycinarki fiber charakteryzują się wysoką wydajnością i nieporównywalną precyzją, jeśli zestawimy je z tradycyjnymi urządzeniami w technologii plazmowej.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *