Type to search

Laser iPixel – zastosowanie w medycynie estetycznej

Zabiegi z wykorzystaniem lasera iPixel w ostatnim czasie bardzo zyskują na popularności, ponieważ jednocześnie odbudowują one skórę i dają efekt szybkiego odmłodzenia. Zabieg ten może okazać się interesujący zarówno dla osób, które lubią testować nowoczesne rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej, jak i dla tych, którzy dopiero noszą się z zamiarem wypróbowania dowolnego zabiegu o działaniu regeneracyjnym i przeciwstarzeniowym.

W jaki sposób działa laser?

Laser iPixel jest to nowoczesne rozwiązanie, w którym światło lasera dociera do skóry za pośrednictwem fali o długości 2940 mm. Wiązka światła zostaje rozbita na bardzo małe cząstki, które można przyrównać do pikseli, dlatego podczas zabiegu tkanka skórna nie ulega przegrzaniu, a czas rekonwalescencji znacznie się skraca. Dodatkowo zabieg jest właściwie bezbolesny.

W jakich przypadkach zabieg z wykorzystaniem lasera iPixel będzie wskazany?

Szczegółowych informacji na temat przebiegu zabiegu oraz jego efektów udzieli nam specjalista medycyny estetycznej. Podczas konsultacji doradzi również czy takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku naszych problemów skórnych.

Zasadniczo zabiegi z wykorzystaniem lasera iPixel są wskazane dla osób, które chcą widocznie poprawić wygląd swojej skóry, gdyż zmagają się z bliznami, rozstępami czy rozszerzonymi porami. Wspomniane rozwiązanie zwiększa napięcie skóry i zauważalnie ją odmładza, dlatego z powodzeniem może być stosowane w przypadku widocznych zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry. Laser iPixel likwiduje też wszelkie przebarwienia i bruzdy powstające na skutek długotrwałego działania promieniowania UV.

Zabiegi tego rodzaju nie powinny być stosowane u kobiet w ciąży lub w okresie karmienia piersią. Do przeciwwskazań należy również nadmierna opalenizna czy ostry stan zapalny skóry.

Jak wygląda sam zabieg?

Wykonywany jest on za pomocą specjalnego aparatu, którego głowica jest przystawiana do konkretnych partii skóry, a czas jego trwania wynosi od 10 do 30 minut. Zabieg nie jest bolesny i nie powinien powodować żadnego dyskomfortu pacjenta.

Jego pierwsze efekty są widoczne już kilka dni po sesji wykonanej laserem. Pobudzenie kolagenu w głębokich warstwach skóry sprawia, że jej ogólna kondycja i koloryt ulegają znacznej poprawie. Całkowity okres rekonwalescencji po zabiegu to maksymalnie 28 dni. Po tym czasie skóra powinna być jędrniejsza, bardziej napięta i wyjątkowo gładka.

Zabiegi wykonywane z użyciem lasera iPixel są mało inwazyjne, a przy tym wyjątkowo skuteczne i bezpieczne dla naszego zdrowia. Przeprowadzane są one przez najlepsze gabinety medycyny estetycznej, które wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt, a w swoich szeregach posiadają najbardziej wykwalifikowanych specjalistów. Wybierając tego rodzaju rozwiązanie, możemy w łatwy i szybki sposób odbudować swoją skórę, a także zniwelować wszelkie oznaki jej starzenia. Niemniej jednak przed dokonaniem zabiegu warto skonsultować się lekarzem.

Inspirowane: Klinikakrajewski.pl – usuwanie tatuażu

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *