Type to search

Laser erbowy Waterlaser – bezbolesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Wizyta u stomatologa to dla wielu osób przykra konieczność. Mało kto lubi odwiedzać gabinety dentystyczne. Kojarzą się one głównie z bólem, długim i niekomfortowym leczeniem. Jednak dzięki rozwojowi medycyny i coraz to nowszym technologiom teraz możliwe jest całkowicie bezbolesne i skuteczne leczenie stomatologiczne. Przykładem może być tutaj zastosowanie laseroterapii – lasery ułatwiają pracę dentystom i zwiększają komfort pacjentów. Wśród dostępnych na rynku urządzeń, warto zwrócić uwagę na laser erbowy Waterlaser, dzięki któremu używanie tradycyjnych wierteł nie będzie już konieczne!

Laserowe leczenie zębów

Lasery stomatologiczne to wspaniała alternatywa dla tradycyjnego borowania i innych bolesnych i niekomfortowych metod leczenia. Lasery działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Świetnie sprawdzają się w przypadku leczenia próchnicy. W porównaniu z leczeniem za pomocą wiertła dentystycznego, lasery pozostawiają po zabiegu dużo więcej zdrowych tkanek. Laserowe leczenie zębów znacznie ogranicza także możliwość krwawienia. Możliwe jest także leczenie paradontozy. Oprócz tego za pomocą laserów stomatologicznych można wykonać takie zabiegi jak:

  • konturowanie dziąseł,
  • opracowywanie kieszeni przyzębnej,
  • pozbywania się kamienia, który pozostał po skalingu,
  • odsłanianie implantów,
  • oczyszczanie implantów,
  • leczenie kanałowe,
  • leczenie różnych chorób, które dotykają dziąseł.

Leczenie dentystycznym laserem erbowym Waterlaser

Laser erbowy Waterlaser to najnowocześniejszy laser na rynku, który umożliwia przeprowadzenie licznych zabiegów stomatologicznych. Laser jest niezwykle precyzyjny, dlatego zabiegi z jego użyciem są nieinwazyjne – Waterlaser znacząco zmniejsza ryzyko pojawienia się bólu i krwawienia. Pozwala m.in. opracować wszelkie ubytki bez tradycyjnych wierteł. Leczenie jest dużo bardziej komfortowe, skuteczne i znacznie szybsze. Przy pomocy lasera erbowego można z łatwością dostać się w miejsca, które są trudno dostępne w jamie ustnej. Jest on dużo łatwiejszy w obsłudze, lżejszy i bardziej wygodny dla dentystów niż dotychczas stosowane rozwiązania.

Dużym plusem lasera erbowego Waterlaser jest to, że jest to jedyne na rynku tego typu urządzenie, które działa bezkontaktowo. Laser erbowy można wykorzystać w wielu przypadkach, np. w leczeniu zachowawczym, endodoncji czy periodontologii.

Leczenie laserowe może być skutecznym sposobem na przeciwdziałanie dentofobii. Dotychczasowe obawy pacjentów związane z bólem czy charakterystycznym dźwiękiem borowania zostają zminimalizowane – leczenie można przeprowadzić, nie narażając pacjenta na jakiekolwiek dolegliwości bólowe (najczęściej nie zachodzi nawet konieczność podawania środków przeciwbólowych czy zastosowania sedacji). Nie dziwi więc, że laserowe leczenie zębów zyskuje coraz więcej zwolenników.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *