Type to search

Elastyczne płytki KLINKIERO – zdobywca złotego medalu na targach BUDMA 2019

Międzynarodowe targi budownictwa i architektury BUDMA są jednym z najważniejszych miejsc, w których spotykają się producenci nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych. Prezentowana jest na nich najnowsza oferta produktowa i technologiczna, a udział bierze w nich ponad 1000 firm z Polski oraz z zagranicy.

Nagrody i konkurenci

Produkty, które zdobywają nagrody, z jakich jedną jest Złoty Medal muszą być wyjątkowe pod wieloma względami, ponieważ konkurencja jest naprawdę duża. Złoty Medal MTP jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, którą przyznaje się innowacyjnym produktom po niezwykle wnikliwej ocenie ekspertów. Powinny one cechować się najwyższą jakością oraz nowoczesnością, a także muszą być wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Rokrocznie do konkursu o Złoty Medal MTP staje ponad 500 produktów, jednak niełatwo jest spełnić zawarte w regulaminie konkursowym kryteria, a także zyskać pozytywne rekomendacje profesjonalnego Jury. Zespół ekspertów, w którego skład wchodzą uznani specjaliści reprezentujący różne dziedziny życia gospodarczego, tworzy Sąd Konkursowy, który poszukuje produktów, spełniających bardzo wysokie wymagania.

Złoty Medal MTP stanowi potwierdzenie doskonałości danego produktu. W roku 2019 takich Złotych Medali przyznano 37, a jednym z laureatów były elastyczne płytki KLINKIERO firmy KOSBUD.

KLINKIERO – innowacyjne elastyczne płytki klinkierowe

Elastyczne płytki KLINKIERO to produkt, który zasłużenie zdobył uznanie na Międzynarodowych targach budownictwa i architektury BUDMA. Stanowią one doskonałą imitację klinkieru, jednocześnie będąc znacznie lżejszymi, co sprawia, iż możliwość ich wykorzystania, jako materiału wykończeniowego, jest znacznie szersza. Są one dostępne w postaci płytek, doskonale imitują strukturalną cegłę klinkierową, jak też płytek narożnych, które ułatwiają wykończenie wszystkich trudnodostępnych miejsc oraz elastycznych paneli z gotową fugą.

Płytki KLINKIERO to również nieliczne  płytki elastyczne, jakim przyznano Europejską Ocenę Techniczną ETICS komplementarnego systemu ociepleń. Płytki te można z powodzeniem stosować na zewnątrz budynków, a także wewnątrz, gdzie stanowić one mogą doskonały materiał dekoracyjny.

Zalety płytek KLINKIERO

Dekoracyjne płytki elastyczne KLINKIERO produkowane są na bazie piasków kwarcowych, które barwi się odpowiednimi pigmentami i oraz zabezpiecza przed działaniem promieni UV. Ich wyjątkowe właściwości sprawiają, iż są one wykorzystywane do trwałego wykończenia ścian zewnętrznych, czy elementów ogrodzenia, sprawdzą się także jako element małej ogrodowej architektury.

Najważniejsza ich cecha – elastyczność sprawia, iż można je bez problemu dopasować do dowolnej powierzchni, cechuje je także lekkość i wyjątkowa trwałość, są one bowiem całkowicie odporne na wpływ warunków atmosferycznych, a więc wodoszczelne oraz mrozoodporne, a także niewrażliwe na uderzenia, zachowują również trwałą barwę bez względu na nasłonecznienie.

Te wyjątkowe cechy płytek KLINKIERO powodują, iż świetnie sprawdzają się nie tylko na zewnątrz, lecz także wewnątrz domu, mogą stać się oryginalnym elementem wykończenia ścian, kominków czy schodów. KLINKIERO są dostępne w wielu odcieniach, z łatwością można dopasować odpowiedni kolor do wystroju wnętrza, można je także układać w takich pomieszczeniach, w których będą one narażone na działanie wilgoci, jak przykładowo łazienka.

Płytki KLINKIERO można łączyć z innymi materiałami wykończeniowymi, jak na przykład metal, drewno lub tynk, mogą one stanowić obudowę regałów, z ich pomocą można wykończyć kolumny albo łuki, a za sprawą swojej odporności na wilgoć oraz wnikanie brudu płytki KLINKIERO można także ułożyć w kuchni, gdzie będą one interesującą alternatywą dla popularnej glazury, doskonale sprawdzą się jako wypełnienie przestrzeni między kuchenką i okapem, czy między szafkami.

KLINKIERO do złudzenia przypominają naturalny klinkier, ponadto utrzymanie ich w czystości jest proste, a ewentualne mycie nie uszkadza ich struktury. Warto również dodać, iż kolejna ich zaleta – lekkość sprawia, iż nie obciążają one ścian. Waga  płytek KLINKIERO  to zaledwie 3,5-4,5 kg na metr kwadratowy.

Jeszcze jeden atut tych płytek elastycznych stanowi bardzo prosty montaż, jaki może wykonać nawet osoba nie posiadająca doświadczenia. Wystarczy przykleić płytki KLINKIERO albo gotowe panele z fugami do ściany z pomocą kleju dyspersyjnego, aby uzyskać gotową powierzchnię o wzorze z cegły.

Źródło: Kosbud

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *