Type to search

Czym są szafy klimatyzacyjne?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń klimatyzacyjnych. Jednymi z najciekawszych i najbardziej wartych uwagi propozycji są szafy klimatyzacyjne. Charakteryzuje je przede wszystkim bardzo wysoka wydajność chłodnicza i grzewcza (sięga ponad 15 kW). Ilość powietrza, które podlega wymianie, można porównać do możliwości największych profesjonalnych urządzeń klimatyzacyjnych. Dodatkowym atutem jest duży zasięg strumieni powietrza wydobywanego się z tej szafy. Dlatego szafy klimatyzacyjne świetnie sprawdzają się w pomieszaniach, które mają duże powierzchnie nawet ok 200 metrów kwadratowych, więc można je często spotkać np. na wszelkiego rodzaju halach produkcyjnych.

Szafy klimatyzacyjne – wygląd

Kolejnym dużym atutem szaf klimatyzacyjnych jest ich estetyczny wygląd. Są one wykonane z materiałów wysokiej jakości, które wizualnie bardzo dobrze się prezentują. Dodatkowo urządzenia tego typu działają bardzo cicho. Powyższe cechy pozwalają na umieszczenie je w dowolnym miejscu, bez obawy o to, że nie będą pasowały do wystroju, albo spowodują za dużo hałasu i będą przeszkadzały.

Szafy klimatyzacyjne – zastosowanie

Dzięki estetycznemu wyglądowi, cichej pracy i dalekiemu zasięgowi często szafy klimatyzacyjne stosuje się na salach weselnych czy balowych. Pozwala to na komfortową zabawę, nawet w najcieplejsze dni. Innym często spotykanym zastosowaniem jest umieszczanie tego typu klimatyzatorów w biurach, salach konferencyjnych czy salach wykładowych. Sprawdza się ona również w miejscach, które posiadają szczególne wymagania higieniczne np. laboratoria, sale operacyjne, apteki.

Szafy klimatyzacyjne są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych klimatyzatorów. Wyróżnia je bardzo prosta i szybka instalacja.

Szafy klimatyzacyjne – budowa

Jeżeli chodzi o budowę szaf klimatyzacyjnych, można powiedzieć, że konstruuje się na bazie przestrzennej ramy wykonanej z aluminium. Elementy, które mają bezpośredni kontakt z wentylacyjnym powietrzem są zabezpieczone specjalnym lakierem lub są wykonane ze stali nierdzewnej. Wnętrza urządzenie są zbudowane tak, aby było jak najmniej miejsca, które mogło by ulec zanieczyszczeniu.

Aby zapewnić wysoki poziom czystości nawiewanego powietrza szafy klimatyzacyjne posiadają dwa rodzaje specjalnych filtrów. Urządzenia wyposażono również w systemy odzysku ciepła, pompy cieplne i wytwornice parowe. Umożliwia to przeprowadzanie prac regulacyjnych i serwisowych bez ryzyka zakłócenia pracy klimatyzatora.

Szafy klimatyzacyjne są również wyposażone w specjalne układy automatyki sterująco-zasilającej. Umożliwiają one kontrolę nad parametrami powietrza, pozwalają na monitorowanie poziomu zabrudzeń filtrów oraz na sprawdzanie wielu innych specjalistycznych właściwości danego urządzenia.

Szafy klimatyzacyjne – zalety

Szafy klimatyzacyjne to urządzenia, które niewątpliwie posiadają szereg istotnych zalet, wyróżniających je na tle innych klimatyzatorów. Tak jak wspomniano powyżej takie szafy działają bardzo cicho i wyglądają estetycznie, dzięki czemu można je wpasować w każde wnętrze i nie ma obawy, że zagracą pomieszczenia. Dodatkowo warto podkreślić szczególne właściwości higieniczne szaf. Jakość powietrza wentylacyjnego jest bardzo ważna dla zdrowia, dlatego ma to duże znaczenie. Kolejną zaletą jest duży zasięg działania o czym również wspomniano powyżej. Pozwala on na wentylowanie dużego pomieszczenia za pomocą jednego urządzenia, a nie kilku o mniejszym zasięgu, co jest również istotną zaletą finansową.

Inspirowane: Clim-rem.pl – serwis klimatyzacji

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *