Type to search

Nie daj się zaskoczyć zimie! Zawsze aktualne informacje o ruchu drogowym dzięki WEBFLEET

Zimą, gdy spadnie śnieg, a temperatura powietrza utrzymuje się poniżej zera, znacznie trudniej i wolniej jeździ się samochodem. Korki miejskie ujemnie wpływają na wydajność pracowników firmy oraz jakość ich pracy i świadczonych usług. Obniża się też umiejętność planowania. Ma to szczególne znaczenie dla firm transportowych – korki na drodze znacznie opóźniają wykonywanie zadań i powodują zastój w firmie. Z pomocą może przyjść profesjonalna platforma WEBFLEET pozwalająca na omijanie robót drogowych i korków na drogach.

 Po co nam platforma WEBFLEET?

Platforma WEBFLEET umożliwia sprawne zarządzanie flotą pojazdów i utrzymywanie na bieżąco kontaktu z ich kierowcami. Dzięki niej możemy lokalizować firmowe samochody, monitorować zużycie paliwa, zmniejszać koszty serwisowania aut i – dzięki otrzymywaniu informacji o stanie dróg w czasie rzeczywistym – optymalizować trasy, aby jak najszybciej docierać do klientów. Aplikacja pozwala także na prostą rejestrację przebiegów pojazdów, dzięki czemu administracja jest o wiele łatwiejsza. Przy pomocy platformy można też generować różnorodne raporty, które warto wykorzystać do optymalizacji różnych obszarów funkcjonowania firmy.

Dokładne i aktualne informacje o sytuacji na drodze

TomTom może pochwalić się wieloletnim i bogatym doświadczeniem w procesie budowania bazy danych dotyczących informacji drogowych. Dzięki ich ciągłej aktualizacji i podglądowi ruchu drogowego w czasie rzeczywistym platform WEBFLEET precyzyjnie przewiduje zakorkowane miejsca i sugeruje propozycje ich omijania. Dzięki temu jesteśmy w stanie niemal całkowicie uniknąć korków. Nawigacja ostrzega nas także o dojeżdżaniu do ostatniego pojazdu stojącego w kolejce na drodze, dzięki temu możemy wyhamować wcześniej i uniknąć ewentualnej kolizji spowodowanej wpadnięciem w poślizg na oblodzonej jezdni.

Dokładne informacje o robotach drogowych

Nawigacja TomTom ma w swojej bazie również aktualne informacje o wszelkich robotach drogowych. Dzięki temu unikniemy spóźnień z powodu jeżdżenia w kółko i zawracania w wyniku zamkniętych dróg. Urządzenie umożliwia zaplanowanie objazdów, tak aby ominąć roboty drogowe i zamknięte jezdnie. Mamy dzięki temu pewność, że nasi kierowcy na czas dotrą w wyznaczone miejsce docelowe.

Najlepsze trasy

Dzięki aktualnym informacjom o ruchu i robotach drogowych platforma WEBFLEET potrafi podać dokładny czas podróży do wyznaczonego miejsca docelowego, uwzględniając porę dnia, korki, sygnalizację świetlną, przeszkody na jezdni i ronda. Co więcej, podaje kilka alternatywnych dróg i czas podróży najszybszą trasą. Umożliwia to zaplanowanie dnia pracy i podawanie realistycznych godzin dotarcia pod wskazany adres. Wskazanie precyzyjnej godziny dojazdu zwiększy satysfakcję klientów ze świadczonych im usług. Będą czuli, że firma dba o nich i traktuje ich profesjonalnie, a pracownicy dokładają wszelkich starań i solidnie wykonują swoje obowiązki.

Nawigacja dostosowana do Twojego auta

Jeśli prowadzisz ciężarówkę lub wieziesz ciężkie załadunki nie musisz obawiać się, że nawigacja poprowadzi Cię niewłaściwą drogą. Urządzenie TomTom bierze pod uwagę rodzaj i wymiary pojazdu, masę, rodzaj ładunku i prędkość, z jaką możesz się poruszać po drodze. Dzięki technologii spersonalizowanego wyznaczania tras możesz bezpiecznie przemieszczać się wyznaczoną drogą bez obaw, że trafisz – na przykład – na zbyt niski tunel.

Platforma WEBFLEET to niezawodne rozwiązanie dla firm, w których transport drogowy odkrywa kluczową rolę. Warto z niej korzystać szczególnie zimą, ponieważ minusowe temperatury oraz śnieg i lód na drodze stanowią poważną przeszkodę w pokonywaniu wyznaczonej trasy. Z pomocą przychodzą jednak rozwiązania telematyczne oferowane przez WEBFLEET.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *