Type to search

W jaki sposób małym kosztem zwiedzić stolicę? – poradnik

Warszawa obfituje w dziesiątki różnorodnych, wartych odwiedzenia miejsc. Przy odrobinie wysiłku można znaleźć darmowe lub niskobudżetowe atrakcje, które zachwycą nawet najbardziej wybrednych turystów. Wybierając się do stolicy, dobrze jest przeznaczyć na jej zwiedzanie przynajmniej kilka dni. W celu obniżenia kosztów pobytu warto zdecydować się na komfortowy, dobrze zlokalizowany i tani hostel.

Co warto zwiedzić w Warszawie?

Do Warszawy łatwo można dotrzeć pociągiem oraz międzymiastowym autobusem. Wysiadając z wagonów czy autokaru zyskujemy okazję, by od razu zwiedzić słynny Dworzec Centralny, czyli jeden z symbolów PRL-u. Z centrum miasta można następnie łatwo dotrzeć komunikacją miejską do kolejnych zaplanowanych punktów zwiedzania. Przebywając w Warszawie, należy koniecznie odwiedzić jej najważniejsze zabytki i słynne miejsca. W stolicy każdego dnia jest możliwość zwiedzenia jednego, wskazanego muzeum całkowicie za darmo. Dodatkowo codziennie organizowane są bezpłatne spacery z wykwalifikowanym przewodnikiem.

Obowiązkowy punkt wycieczki powinien stanowić Pałac Kultury i Nauki. Znajdziemy tam taras widokowy, który przy dobrej pogodzie gwarantuje niezapomniany widok na Stare Miasto czy Pragę. Zapewne warto przespacerować się najdroższą ulicą Polski, czyli Nowym Światem oraz słynnym Krakowskim Przedmieściem. Z tego miejsca niedaleko będzie nam do placu Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, przy którym warto oddać się zadumie. Wracając na Krakowskie Przedmieście, zobaczymy także Pałac Prezydencki, gdzie urzęduje głowa państwa. Spacer możemy zakończyć na Placu Zamkowym pod kolumną Zygmunta. Do Królewskich Łazienek warto wybrać się w niedzielę. Do końca września o godzinie 12.00 i 16.00 będzie bowiem można za darmo wysłuchać koncertów Chopinowskich.

Stolica obfituje w liczne zabytki i parki oraz wydarzenia kulturalne, a wiele z nich jest dostępne całkowicie za darmo.

Podróżowanie po mieście

Zwiedzając Warszawę, warto skorzystać z ZTM. Bilety dobowe lub trzydniowe, dostępne za odpowiednio 26 zł i 36 zł, pozwalają na nieograniczoną liczbę przejazdów w ciągu 24h bądź 72h od momentu ich skasowania. W atrakcyjnej cenie można nabyć również bilety grupowe, przeznaczone dla maksymalnie 5 osób. Innym, rozsądnym i niedrogim sposobem na podróżowanie jest wypożyczenie roweru. Jeżeli lubimy piesze wycieczki, wiele ciekawych miejsc można zobaczyć, spacerując po stolicy.

Wyżywienie i nocleg w stolicy

W centrum Warszawy nie brakuje barów mlecznych czy jadłodajni, które serwują smaczne i tanie domowe posiłki. Na każdym kroku dostępne są również popularne sieci fastfoodów, w których można pożywić się tanio i szybko. Stolica oferuje także niemal nieograniczony dostęp do sklepów czy piekarni, w których zakupimy składniki, niezbędne do przygotowania posiłków. Decydując się na kilkudniowy pobyt w stolicy, należy zadbać także o odpowiednie zakwaterowanie. Najlepszą opcją będzie skorzystanie z taniego noclegu w Warszawie. W okolicy nie brakuje różnego rodzaju pensjonatów, hoteli i prywatnych kwater, w których można wygodnie przenocować i odpocząć po męczącym zwiedzaniu. Jeśli chcemy maksymalnie ograniczyć koszt pobytu, dobrze będzie skorzystać z taniego hostelu. Zapewni on odpowiednie warunki do wypoczynku, a zarazem nie uszczupli za bardzo naszego portfela.

Stolica Polski jest atrakcyjnym miastem, które można zwiedzić naprawdę niskim kosztem. Bezpłatny wstęp do wielu zabytków, możliwość zorganizowania taniego noclegu w Warszawie oraz mnogość dostępnych środków transportu sprawia, że Warszawa stanowi bardzo ciekawą destynację zarówno dla gości z naszego kraju, jak i z zagranicy.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *