Type to search

Opłacalna praca sezonowa – zdobądź zatrudnienie za granicą

W poszukiwaniu zatrudnienia i możliwości zarobienia pieniędzy Polacy nadal często decydują się na pracę za granicą. Szczególnie dużą popularnością cieszy się możliwość pracy sezonowej. Praca sezonowa za granicą to najlepsze rozwiązanie zarówno dla uczniów, jak i studentów. W przypadku poszukiwania i ostatecznego wyboru konkretnej oferty pracy za granicą największą rolę odgrywają pieniądze. Praca sezonowa musi być przede wszystkim opłacalna. Jak więc szukać opłacalnego zatrudnienia i czy lepiej zdecydować się na wakacyjną pracę w kraju, czy za granicą?

Praca sezonowa za granicą

Niezmiennie najbardziej opłacalna dla Polaków okazuje się praca sezonowa za granicą. Wiąże się to z faktem, że pensja wypłacona w euro po przywiezieniu jej do kraju znacznie zyskuje na wartości. Zarobki oferowane w Holandii po przeliczeniu na naszą rodzimą walutę są stawkami absolutnie nieosiągalnymi podczas pracy sezonowej w kraju. Wprawdzie ofert takiej pracy w Polsce również nie brakuje, ale wybierając którąś z nich, należy się liczyć ze znacznie mniejszym zarobkiem. Warto także pamiętać, że wyjeżdżając do pracy sezonowej w Holandii, pracujemy legalnie i w dobrych warunkach gwarantowanych przez organy odpowiadające naszej Państwowej Inspekcji Pracy. Dlatego też zawsze możemy liczyć na jakiś dzień wolny w tygodniu, który pozwoli na odpoczynek i regenerację sił. Czas ten można dowolnie wykorzystywać. Holandia to piękny kraj i jest tam wiele wspaniałych miejsc, które warto zobaczyć oraz zwiedzić. Dla fanów pasywnego wypoczynku znajdą się również baseny i plaże, gdzie można zażyć kąpieli słonecznych oraz „naładować baterie”.

Jak szukać opłacalnej pracy sezonowej w Holandii?

Podczas poszukiwań pracy sezonowej w Holandii zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biura pośrednictwa pracy. Biura te posiadają w swojej ofercie szeroki wachlarz ofert dostosowanych do preferencji, wieku, płci i warunków fizycznych różnych pracowników. Pozwoli to znaleźć i porównać wiele ofert w jednym miejscu. Dodatkowo oprócz różnych stanowisk, zadań i obowiązków, oferty mogą się różnić także wynagrodzeniem. To również można łatwo zweryfikować na miejscu, decydując się na pracę optymalną dla siebie. Istnieje jeszcze kilka powodów, dla których skorzystanie z pomocy biura pośrednictwa pracy jest doskonałym rozwiązaniem. Najczęściej oferty pracy w tych biurach to zatrudnienie z zakwaterowaniem. Dzięki temu oszczędzamy czas na szukanie lokum, a oprócz tego dostajemy możliwość zamieszkania w dobrych warunkach, niedaleko miejsca pracy. To same plusy. Ponadto biura pośrednictwa pracy dbają o transport pracowników do miejsca zatrudnienia i zakwaterowania w Holandii. Współpraca ta niesie ze sobą wiele praktycznych korzyści. Do najważniejszych należy zaliczyć stałą opiekę pracownika biura nad zatrudnionymi. Osoba pełniąca obowiązki opiekuna jest odpowiedzialna za pośredniczenie w kontaktach między pracownikiem a pracodawcą w razie występowania bariery językowej. Oprócz tego osoba ta pomoże swojemu podopiecznemu w załatwieniu wszelkich spraw, z którymi można mieć trudności, również w razie potrzeby tłumaczenia podczas wizyty u lekarza. Jest to cenna pomoc, która niebywale ułatwia funkcjonowanie w nowej rzeczywistości, którą jest praca za granicą.

Praca sezonowa – w jakiej branży?

W Holandii istnieje szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o wybór pracy sezonowej. Najpopularniejsza jest praca w ogrodnictwie – zarówno szklarniowym, jak i pod gołym niebem. Popularność tej formy zatrudnienia tymczasowego wynika z możliwości wyjazdu niemal przez sześć miesięcy w roku, dzięki czemu każdy może dostosować okres pracy do swojej dyspozycyjności. Ponadto praca w ogrodnictwie obejmuje wszystkie etapy opieki nad roślinami: poczynając od siania, sadzenia, przesadzania, rozsadzania przez przycinanie, obrywanie liści, patyczkowanie, a kończąc na takich czynnościach, jak etykietowanie, foliowanie oraz przygotowywanie do wysyłki. Dlatego też jest dostępna dla osób obu płci, w każdym wieku czy niewykazujących znacznej siły fizycznej. Inną zaletą jest brak konieczności znajomości języka obcego.

Źródło: FAS Packing – oferty pracy w Holandii

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *