Type to search

Jakie style wnętrzarskie dominują w ostatnich latach?

Trendy w aranżacji wnętrz w ostatnich latach to przede wszystkim eklektyzm i indywidualizm. Okazuje się, że moda na wystrój wnętrz jest dla nas bardzo łaskawa, ponieważ nie musimy trzymać się sztywnych ram. Ważne jest gustowne połączenie poszczególnych elementów wyposażenia, aby tworzyły spójną całość. Prezentujemy trendy wnętrzarskie ostatnich lat, które z powodzeniem możesz wykorzystać we własnym domu.

Niezastąpiony styl skandynawski

Od dłuższego już czasu jednym z najmodniejszych pomysłów na aranżację jest styl skandynawski. Choć w branży wnętrzarskiej z roku na rok poszczególne elementy tego stylu ulegają pewnym modyfikacjom, to jego główne założenie wciąż pozostaje aktualne. Króluje tu przede wszystkim biel i czerń oraz chłodne odcienie szarości. Styl skandynawski nawiązuje
do natury, dlatego dobrze komponują się tu chłodne odcienie zieleni oraz rośliny ozdobne. Jeśli chodzi o materiały używane do wyposażenia wnętrza w stylu skandynawskim, jest to przede wszystkim naturalne jasne drewno, stal oraz plastik dobrego gatunku. Dobrze sprawdzi się tu również jasny kamień naturalny, na przykład biały marmur. Pomieszczenia powinny sprawiać wrażenie dość surowych, jednak bardzo jasnych, dlatego warto pomyśleć o dobrym oświetleniu oraz odsłoniętych oknach. Takie wnętrze jest przede wszystkim praktyczne i uniwersalne. Co za tym idzie, na pierwszym miejscu stawiamy prostotę i geometryczne kształty.

Styl glamour

Wciąż popularny jest wystrój wnętrz w stylu glamour. Jest to idealne rozwiązanie dla osób o dużej fantazji, lubiących łączyć pozornie niepasujące do siebie elementy. Uderza tutaj mnogość kolorów, wykorzystanie metalicznych surowców i barw z jednoczesnym zamiłowaniem do mebli stylizowanych na barokowe. Takie rozwiązanie z pewnością spodoba się współczesnej kobiecie sukcesu, która ceni sobie nowoczesność, a jednocześnie lubi poczuć się wyjątkowo. Ze stylem glamour bardzo dobrze komponuje się biały marmur, który można wykorzystać jako posadzkę na dużych powierzchniach lub też zaakcentować nim ścianę łazienki.

Styl rustykalny

Dosyć nową propozycją w ostatnich latach, jednak zyskującą dużą popularność, jest styl rustykalny. Jest to idealne rozwiązanie dla osób kochających naturę i życie na wsi. Wystrój wnętrza opiera się tutaj na drewnie w różnej postaci. Mile widziane są również akcenty wystroju ludowego. Świetnym pomysłem jest renowacja starych drewnianych mebli i wkomponowanie ich w rustykalny klimat. Pierwszym skojarzeniem z tym stylem wnętrzarskim jest ciepło domowego ogniska. Wiklinowe klosze, porcelana z ludowymi wzorami oraz kamień naturalny, na przykład trawertyny, dodadzą wiejskiego charakteru w rustykalnej aranżacji.

Styl industrialny

Kolejnym modnym stylem wnętrzarskim, o którym należy wspomnieć, jest styl industrialny. To coś dla osób, które nie zamieniłyby miejskiego życia na żadne inne. Nawiązuje do stylu amerykańskich loftów stworzonych w zamkniętych fabrykach. Przoduje tu kamień naturalny (trawertyny lub cegła) oraz widoczne metalowe konstrukcje. Wnętrze industrialne jest niesamowicie przestrzenne, sprawia wrażenie surowego, ale jednocześnie bardzo praktycznego. Wystrój tej aranżacji jest minimalistyczny, a jego podstawą są drewniane meble
z wyraźnymi oznakami zużycia. Dobrze skomponują się tu również elementy betonowe i dużo szarości, dodatkowo podkreślone przygaszonym światłem.

Powyższe opisy przedstawiają jasne ramy poszczególnych stylów wnętrzarskich. Należy jednak pamiętać o tym, że celem dobrze urządzonego wnętrza jest zadowolenie jego mieszkańców. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby modyfikować i personalizować interesujące nas rozwiązania według własnych preferencji.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *