Type to search

Co musisz wiedzieć, zanim postawisz halę namiotową?

Dlaczego warto postawić halę namiotową?

Hale namiotowe dają niemal nieograniczone możliwości jeśli chodzi o mobilność. Obecnie każde duże wydarzenie, imprezę możemy zorganizować praktycznie wszędzie. Nowoczesne hale namiotowe są dosyć proste i szybkie do postawienia. Nie trzeba szczególnie przygotowywać miejsca przed ich zamontowaniem.

Innowacyjne rozwiązania pozwalają na tworzenie hal namiotowych o najróżniejszych kształtach, formach oraz możliwościach estetycznych. Ciekawym pomysłem są hale WLS, które dają możliwość łączenia hal w małe miasteczka.

Rodzaj  hali możemy indywidualnie dobrać do rodzaju wydarzenia. Jeśli planujemy event o charakterze muzycznym, możemy wybrać konstrukcję, która zapewni świetny odsłuch oraz ułatwi montaż niezbędnego sprzętu. Jeśli potrzebujemy hali magazynowej możemy kierować się wyłącznie walorami użytkowymi.

Stabilna konstrukcja sprawia, że hale namiotowe są całkowicie bezpieczne. Są one zaopatrzone w specjalne membrany, które chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo zapewnią one dużo niższe koszty eksploatacji, niż w przypadku wynajmu sal w budynkach.

Na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na postawienie hali namiotowej?

Planując zakup hali namiotowej powinniśmy wybrać sprawdzoną firmę, oferującą najlepsze rozwiązania. Wyszkoleni specjaliści pomogą wybrać odpowiedni wariant dla naszych potrzeb. To szczególnie ważne, jeśli chcemy skupić się na swojej działalności i mieć pewność, że wszystkie czynności związane z postawieniem hali są w rękach profesjonalistów. Profesjonalne firmy oferują wyłącznie hale namiotowe o pewnych, bezpiecznych konstrukcjach, a także zapewniają szeroki asortyment.

Aby uniknąć wpadki, najlepiej dokładnie przejrzeć portfolio firmy, zanim podejmiemy decyzję o współpracy. Przyjrzyjmy się poprzednim realizacjom oraz umówmy się na spotkanie z przedstawicielami firmy. Sprawdźmy, jakie rozwiązania znajdują się w danej ofercie, oraz czy posiada niezbędne ubezpieczenia.

Jakie aspekty prawne są związane z postawieniem hali namiotowej?

Zanim podejmiemy decyzję odnośnie postawienia hali namiotowej konieczne jest poznanie aspektów prawnych w tym zakresie. Jeśli dany obiekt ma zostać postawiony na nie dłużej niż 120 dni nie wymaga on pozwolenia na budowę. Nie oznacza to jednak, że o jego postawieniu nie musimy powiadomić właściwego urzędu. Dokładne postanowienia w tym zakresie reguluje Prawo Budowlane. Zostało tam dokładnie określone, które przedsięwzięcia wymagają jedynie zgłoszenia, a które pozwolenia. Odpowiedni urząd należy powiadomić przez wypełnienie stosownego formularza. Urząd w ciągu 30 dni wydaje oświadczenie o braku przeciwwskazań lub ich ewentualnym występowaniu. Kiedy hala ma zostać postawiona na terenie publicznym, często wymagane jest również przedłożenie mapki z oznaczeniem lokalizacji.

Kiedy okres 120 dni mija konieczne jest zdemontowanie hali. Przepisy określają, że można postawić obiekt ponownie na taki sam okres, jednak musi to być już inna działka. Tutaj znowu konieczne będzie zgłoszenie. Osobą zgłaszającą powinien być zawsze inwestor.

Inspirowane: Dascompany.com – namioty handlowe

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *