Type to search

Brązowy marmur – jak wykorzystać go w aranżacji?

Marmur jest to niezwykle piękny, stylowy, a zarazem ponadczasowy materiał, który służy jako jeden z wyrobów dekoracyjnych. Marmur posiada wiele odmian kolorystycznych, dlatego może być stosowany do aranżacji różnych przestrzeni nadając im nietuzinkowy efekt. W ostatnim czasie jest niezwykle popularny brązowy marmur, jednak warto wiedzieć z czym go zestawić, aby wyglądał stylowo.

Czy marmur sprawdzi się w aranżacji wnętrz?

Marmur jest materiałem dekoracyjnym znanym od stuleci. Był wykorzystywany już w starożytności w budownictwie, jednak najbardziej znany jest marmur karraryjski, z którego powstały najsłynniejsze rzeźby. Jednak ze względu na różne odcienie tego szlachetnego kamienia wyróżnia się w wielu przestrzeniach. Zachwycają jego kremowe odcienie, a także szarości, zielenie, brązy oraz czernie. Marmur stosowany jest w aranżacjach nowoczesnych, a także klasycznych pomieszczeniach. Sprawdza się w stylu glamour, skandynawskim, a także rustykalnym. Najbardziej znana jest marmurowa posadzka, ponieważ jest wygodna w użytkowaniu, a przede wszystkim piękna. Jej wygląd po prostu zachwyca, a jednocześnie można ją zestawić z różnorodnymi meblami gustownie urządzając pomieszczenie.

Brązowy marmur- wiele zastosowań

Brązowy marmur wykorzystywany jest także jako okładzina ścienna, na przykład w łazience, bądź w przestrzeni, w której będzie panowała duża wilgotność. Stanie się alternatywą dla tradycyjnych płytek niezwykle funkcjonalną, a także piękną. Coraz częściej na popularności zyskują także marmurowe blaty na przykład w kuchni lub w łazience. Stanowią elegancki anturaż w zestawieniu z umywalką, bądź kamiennym zlewem.

Ponadto blat wykonany z tego szlachetnego kamienia posłuży na długie lata. Łatwo jest na nim zachować czystość. Ponadto blat marmurowy można wykorzystać jako element stołu, bądź stolika kawiarnianego. Marmur sprawdza się również jako parapet, ponieważ cechuje go wysoka trwałość, odporność na uszkodzenia, nie odbarwia się przy dużym natężeniu światła słonecznego, a także wilgoci. Jest bardzo łatwy w utrzymaniu oraz można go zestawić z każdym rodzajem mebli oraz kolorystyką ścian.

Brązowy marmur na topie

Niezwykle gustownie wygląda marmur w odcieniu brązowym, który może świetnie wkomponować się w styl loftowy stanowiąc ściany wyspy, bądź blat roboczy w kuchni, albo fragment ściany. Brązowy marmur fantastycznie pasuje w łazience o industrialnym stylu. Można go zestawić z białą muszlą klozetową, bądź czarnymi meblami. Pasuje do wielu akcentów kolorystycznych. Marmur brązowy z mocnym wzorem będzie z kolei idealnym pomysłem na stworzenie aranżacji i nietuzinkowego klimatu w kuchni jako posadzka bądź w salonie. Marmur będzie dobrze czuł się w towarzystwie drewna, tworząc przytulny klimat w pomieszczeniu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *