Type to search

Prezentacja interaktywna na miarę XXI wieku – daj się zapamiętać!

Błyskawiczny rozwój zaawansowanych technologii nie ustaje. Kto nie śledzi najnowszych trendów, w mgnieniu oka staje się niedoinformowany. W biznesie nadążanie za osiągnięciami techniki nie wystarczy. Żeby mieć realne szanse na pokonanie konkurencji, trzeba być stale na bieżąco, analizować zmiany i starać się przodować we wprowadzaniu określonych rozwiązań. Normalnym jest więc, że każdy koncentruje się tylko na swojej branży. Jeśli potrzebujesz prezentacji multimedialnej, która pozostanie w pamięci potencjalnych klientów, zleć jej stworzenie firmie się w tym specjalizującej. Dowiedz się jak wiele do zaoferowania mają współczesne programy do tworzenia prezentacji interaktywnych na miarę XXI wieku i dotrzyj z ofertą do młodego pokolenia!

Interaktywne pokolenie

 

 

Wkraczające na rynek pracy pokolenie, nazywane XD oraz iGeneracją to ludzie, którzy nie znają Świata bez Internetu. Wiąże się to ze zmianą sposobu postrzegania rzeczywistości, procesu przyswajania informacji i kontaktów międzyludzkich. W każdej z wymienionych sfer króluje wirtualna rzeczywistość, wymagająca dostępu do sieci oraz powszechnych już urządzeń elektronicznych. Laptopy, smartfony, tablety oraz tablice interaktywne to nośniki nieograniczonych zasobów wiedzy i możliwości. Na wszystkich tych urządzeniach można wyświetlać prezentacje multimedialne. Co więcej, mowa nie tylko o samym pokazie slajdów ale także na działaniu na zasadzie akcji – reakcji. Inne, mniej zaawansowane technologicznie sposoby pokazu nie są atrakcyjne dla młodego pokolenia, a tym samym nie są przez nich zapamiętywane.

Cechy charakterystyczne multimedialnych prezentacji interaktywnych

 

 

 •  Dostarczanie bodźców, które pozwalają skoncentrować się na omawianym procesie.
 • Interakcja, która polega na pośrednim odkrywaniu nieznanego – uczestnik jest nie tylko biernym odbiorcą treści ale poprzez zaangażowanie samodzielnie je odkrywa.
 • Pobudzenie wielu zmysłów podczas prezentacji (słuchu, dotyku i wzroku) sprzyja zapamiętywaniu przekazu.
 • Metoda obrazowania pozwala na ciągi skojarzeń, które trwale zapadają w pamięć.
 • Atrakcyjność graficzna i element zaskoczenia powodują, że ludzie nie odczuwają znużenia.

Najnowsze trendy w biznesowych prezentacji multimedialnych

 

 

Nowoczesne multimedialne prezentacje biznesowe stają się coraz trudniejsze do samodzielnego przygotowania. Kierunki ewaluacji na rynku prezentacji, prowadzą do profesjonalnie przygotowywanych prezentacji interaktywnych. Wyznaczniki, które są ważne w prezentacjach w obecnym, 2020 roku:

 • Wielokolorowe wypełnienie grafik i tonalne przejścia kolorystyczne.
 • Zachowanie prostoty przy jednoczesnym zaawansowaniu powstałych grafik trójwymiarowych, czyli moda na izometryczne kształty 3D.
 • Przycinanie zdjęć do rozmaitych kształtów.
 • Elegancja, lekkość i minimalizm są zawsze w modzie – styl konturowy zawładnie także diagramami.
 • Nie sposób będzie pominąć niedawno wprowadzone efekty animacji w prezentacjach Power Point – Morph oraz Zoom. Efekt Morph pozwala na płynne przejścia kolejno po sobie następujących elementów, lub płynnej zmiany samej pozycji jednego elementu. Efekt Zoom umożliwia przybliżenie wzroku do konkretnego fragmentu slajdu w prezentacji. Omawiane możliwości pozwalają na tworzenie prezentacji w schematach tak zwanych ,,map myśli”.
 • Atrakcyjne przedstawianie monotonnych danych za pomocą ich wizualizacji – infografikom oraz dodatkom ciekawych grafik mówimy TAK!
 • Okazuje się, że moda nie opuszcza nawet przewodniej kolorystyki slajdów. W tym roku na interaktywne salony, dumnie wkracza elegancka i stabilna barwa granatowa.

Reasumując, zmiana i rozwój technologii wpływają na każdy aspekt życia. Chcąc nadążyć za postępem i dotrzeć do kolejnych pokoleń trzeba iść z duchem czasu. Dynamika transformacji jest tak szybka, że nie sposób samodzielnie zajmować się wszystkim. Prezentacje multimedialne są ważną częścią promocji biznesu, dlatego warto podchodzić poważnie do ich przygotowywania. Najnowsze trendy wymagają specjalistycznej wiedzy w tworzeniu prezentacji, dlatego warto oddelegować to zadanie innym.

Rób to na czym znasz się najlepiej, a tworzenie nowoczesnych, interaktywnych prezentacji multimedialnych zostaw specjalistom!

Źródło: Tworzenie prezentacji – tworzenie prezentacji w Power Point

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *