Type to search

Pranie wykładzin – dlaczego warto postawić na suchą pianę?

Wykładziny, które stanowią wykończenie podłóg naszych wnętrz, to jedne z elementów, które najczęściej ulegają dużym zabrudzeniom. Nic więc dziwnego, że pranie wykładzin suchą pianą cieszy się tak dużą popularnością, a co najważniejsze, doskonałą skutecznością. Na czym polega pragnie suchą pianą? Jakie korzyści niesie takie rozwiązanie? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Pranie wykładzin suchą pianą – krótka charakterystyka 

Pranie wykładzin w Warszawie Śródmieściu wykonywane przy użyciu suchej piany, jest doraźną metodą czyszczenia i odświeżania wykładzin dywanowych. Cechuje się niezwykłą szybkością wykonania, dzięki której w mgnieniu oka każda wykładzina odzyska doskonałą czystość i dawną kondycję. Pranie suchą pianą jest metodą, która najczęściej wykorzystywane jest do pomieszczeń, w których występuje wzmożony, intensywny ruch.

Pranie wykładzin suchą pianą wykonuję się przy użyciu specjalnego, profesjonalnego urządzenia czyszczącego, które na pierwszy rzut oka przypomina standardowy odkurzacz piorący. To, co jednak odróżnia urządzenie od odkurzacza, to zamontowany kompresor. Do prania wykładzin z suchą pianą wykorzystywana jest duża ilość  powietrza, która generuje pianę. W następnym kroku wytworzony środek czyszczący nanoszony jest na praną powierzchnię przy użyciu specjalnej dyszy wyposażoną w szczotkę czyszczącą. Turbina znajdująca się w środku urządzenia czyszczącego zapewnia wydajną oraz efektywną pracę, nawet podczas usuwania uporczywych zabrudzeń.

Jak działa sucha piana?

Naniesiona na powierzchnię wykładziny sucha piana wnika w jej strukturę, a następnie wydobywa z włókien zgromadzone zabrudzenia, kurz, roztocza i inne drobnoustroje, wiążąc je w drobne kryształki. Gasnąca piana wraz z brudem zostaje ponownie zebrana do specjalnego zbiornika urządzenia. W związku z użyciem małej ilości wody, wykładziny po krótkim okresie czasu są suche i gotowe do użycia.

Zalety wynikające z prania wykładzin suchą pianą 

Cykliczne czyszczenie wykładzin przy użyciu suchej piany pozwoli na zachowanie ich w doskonałej kondycji przez długi. Takie rozwiązanie wiąże się z brakiem konieczności ponoszenia sporych wydatków związanych z zakupem nowych modeli do naszych wnętrz.

Co ważne, sucha piana jest niezwykle delikatna dla włókien wykładzin. Oznacza to, że nawet intensywne czyszczenie przy jej użyciu pozwala na zachowanie doskonałego wybarwienia, intensywnych barw. Dodatkowo zaznaczyć należy, że sucha piana dba również o zachowanie właściwej struktury runa wykładziny- nie mechaci, nie zmienia pierwotnego kształtu produktu.

Postaw na suchą pianę i ciesz się z nienagannej prezencji wykładzin podłogowych przez długi czas.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *