Type to search

Folia bąbelkowa – gdzie znajdzie swoje zastosowanie?

Folia bąbelkowa to jeden z najpopularniejszych produktów opakowaniowych. Przy jej wykorzystaniu można zabezpieczyć różnego rodzaju towary, niezależnie od ich rozmiarów. Folia ma świetne właściwości amortyzacyjne, stąd tak duże zainteresowanie nią. Warto jednak wiedzieć, że folia bąbelkowa ma znacznie szersze zastosowanie, nie tylko ochronę zawartości przesyłek.

Rodzaje folii bąbelkowej

Zastosowanie folii bąbelkowej w dużej mierze zależne jest od jej rodzaju. Podział wygląda w sposób następujący:

– folia bąbelkowa dwuwarstwowa,

– folia bąbelkowa trzywarstwowa, 

– folia duży bąbel. 

Każda z tych folii nadaje się do zastosowania w sektorze opakowaniowym. To która z nich będzie najlepsza, zależne jest przede wszystkim od rodzaju produktu, który będzie pakowany.

Gdzie można wykorzystać folię bąbelkową?

Pakowanie i zabezpieczanie przedmiotów to najpopularniejszy sposób na wykorzystywanie folii bąbelkowej. Warto jednak wiedzieć, że ma ona znacznie szersze zastosowanie. Gdzie jeszcze warto sięgnąć po folię bąbelkową?

Gastronomia

Ze względu na to, że jedną z zalet folii bąbelkowej jest dość dobra izolacja termiczna, może być stosowana również w gastronomii. Dzięki folii można uchronić dania na wynos przed utratą ciepła lub schłodzone jedzenie przed nadmiernym nagrzaniem. Stosowanie folii bąbelkowej pozwala na przedłużenie pierwotnej temperatury posiłku przez dłuższy czas.

Nieszczelne okna

To dla wielu może być zaskakujące, ale często folia bąbelkowa będzie niezawodnym ratunkiem przy nieszczelnych oknach. Oczywiście może być to tylko rozwiązanie czasowe – prędzej czy później konieczne będzie podjęcie innych kroków. Zabezpieczając wnętrze przed przenikliwym zimnem, należy wyciąć z folii bąbelkowej kształt okna, przyłożyć ją do szyby i przykleić wzdłuż jej krawędzi.

Ogrodnictwo

Folia bąbelkowa dobrze sprawdzi się też w ogrodnictwie, szczególnie w okresie zimowym. Będzie doskonała jako izolator termiczny zabezpieczający delikatne rośliny przed niszczącym działaniem siarczystego mrozu. Aby folia zadziałała zgodnie z oczekiwaniami, musi być tak ułożona, by wystawała do najmniej kilkanaście centymetrów ponad krawędź donicy. 

Oszronione szyby
W okresie zimowym oszronione szyby to prawdziwa zmora kierowców, przez którą tracą rano mnóstwo cennego czasu. Codzienne skrobanie szyb może być naprawdę bardzo uciążliwe, nic zatem dziwnego w tym, że właściciele aut szukają skutecznego rozwiązania tego problemu. W tym przypadku pomocna może się okazać folia bąbelkowa. Wystarczy jej arkusz umieścić na przedniej szybie samochodu na całą noc (zabezpieczając ją wycieraczkami), aby rano zastać czystą szybę, bez śladu uciążliwego szronu.
Folia bąbelkowa jest tania, a przy tym dzięki jej właściwościom ma szerokie zastosowanie i to nie tylko przy pakowaniu i zabezpieczaniu przesyłek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *